Спеціалізація гематолога зосереджена в діагностуванні захворювань крові та їх лікуванні

Такий розділ медицини, як гематологія, зосереджений у сфері вивчення структурних особливостей крові та кісткового мозку, у тому числі й пов'язаними з ними захворювань. Якщо розглядати безпосередньо ці захворювання, то можна помітити, що специфічної симптоматики вони не мають. Проте консультація гематолога просто необхідна в тих випадках, якщо ви зіткнулися з онімінням і поколюванням кінчиків пальців у комплексі з погіршенням апетиту, блідістю шкіри й появою синців.

ЩО ЛІКУЄ ГЕМАТОЛОГ?

Спеціалізація гематолога, як ми вже зазначили, зосереджена в діагностуванні захворювань крові та їх лікуванні. Окрім цього, звісно, вивченню підлягають причини їх появи, ефективні методики розпізнавання захворювань, а також методики, які мають роль профілактичних заходів щодо їх недопущення. На сьогодні медична практика вказує на те, що захворювання крові собою представляють близько 8% серед усіх тих захворювань, з якими в цілому стикається людина.

Безпосередньо з захворювань, які лікує гематолог, виділімо наступні: лімфолейкоз, множинна мієлома, мієлолейкоз, лімфоми, макроглобулінемія Вальдестрема, анемії; аутоімунна тромбоцитопенія.

ОСОБЛИВОСТІ ЛІКАРСЬКОГО ОГЛЯДУ

Візит до цього фахівця передбачає початковий огляд пацієнта з одночасним збором анамнезу. На підставі отриманих у ході огляду результатів, гематолог визначає інструментальні або лабораторні дослідження необхідного типу, вже на підставі яких він зможе визначити для пацієнта необхідне в його випадку лікування.

Зокрема детальне обстеження у гематолога може включати такі аналізи та процедури: УЗД, орієнтоване на область лімфовузлів, органи черевної порожнини; біопсія лімфовузлів у комплексі з гістологічним дослідженням; рентгенологічне дослідження крові тієї чи іншої специфіки; коагулограма, що являє собою аналіз показників системи згортання крові; стернальна пункція в комплексі з морфологічним дослідженням кісткового мозку; комп'ютерна томограма, орієнтована на специфічне вивчення внутрішніх органів, а також сцинтиграфія, яка полягає у процедурі сканування кісток.

Після діагностування фахівцем конкретного захворювання при постановці точного прогнозу щодо нього, близько 80% випадків виключає необхідність у подальшій госпіталізації при наявному захворюванні. Найчастіше лікування проводиться в амбулаторному режимі.

КОЛИ ЙТИ ДО ГЕМАТОЛОГА?

Загалом нами вже відзначені деякі симптоми, що вимагають звернення до розглянутого фахівця, тож тепер зупинімося на них більш детально. Отже, зацікавитися в тому, де приймає гематолог, і, відповідно, відвідати його слід у разі наявності таких симптомів:

 • дисгормональні патології молочних залоз - у цьому випадку розглядається фіброзно-кістозна хвороба або ж мастопатія, а також гінекомастія;
 • підвищення температури без сприятливих до цього причин;
 • зниження ваги;
 • слабкість;
 • підвищена пітливість;
 • надмірна блідість шкіри;
 • погіршення апетиту;
 • оніміння/поколювання пальців;
 • безпричинна поява синців;
 • почервоніння шкіри обличчя;
 • зниження гемоглобіну;
 • поява в області шиї, паховій або пахвовій областях новоутворень, їх збільшення.