Нейрохірург

Нейрохірург займається діагностикою та лікуванням гострих патологічних порушень у роботі нервової системи

Лікар-нейрохірург – це медичний фахівець, який займається діагностикою та лікуванням гострих патологічних порушень у роботі нервової системи.
«Робоча» область цього фахівця включає роботу з черепом, мозком, нервовою системою і хребтом.

ЩО ЛІКУЄ НЕЙРОХІРУРГ?

Перш за все зазначимо, які саме захворювання лікує нейрохірург:

 • ВРОДЖЕНІ ПОРУШЕННЯ НОРМАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ГОЛОВНОГО МОЗКУ І ЧЕРЕПНОЇ КОРОБКИ;
 • ХВОРОБИ СПИННОГО ТА ГОЛОВНОГО МОЗКУ У ДІТЕЙ (АБСОЛЮТНО ВСІХ ВІКОВИХ ГРУП);
 • ХВОРОБИ ХРЕБТА, ПОЄДНАНІ З НЕВРОЛОГІЧНИМИ СИНДРОМАМИ ПОДРАЗНЕННЯ І ЗАЩЕМЛЕННЯ ОКРЕМИХ ФУНКЦІЙ (ЗОКРЕМА, ГРИЖІ МІЖХРЕБЦЕВИХ ДИСКІВ);
 • СИНДРОМИ, ПОВ'ЯЗАНІ З ПОРУШЕННЯМ НОРМАЛЬНОГО РОЗВИТКУ СУДИН ГОЛОВНОГО МОЗКУ, А ТАКОЖ ЙОГО ОБОЛОНОК;
 • ПОРУШЕННЯ, ЩО СТОСУЮТЬСЯ МОЗКОВОГО КРОВООБІГУ, ЯКІ ПІДЛЯГАЮТЬ ОПЕРАТИВНОМУ ЛІКУВАННЮ;
 • ОНКОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ І РІЗНІ СУДИННІ АНОМАЛІЇ СПИННОГО МОЗКУ, А ТАКОЖ НЕРВОВИХ ОБОЛОНОК;
 • ПУХЛИНИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ;
 • ПЕРИФЕРИЧНИЙ І ЦЕНТРАЛЬНИЙ БОЛЬОВИЙ СИНДРОМ;
 • ЧЕРЕПНО-МОЗКОВІ ТРАВМИ;
 • ТРАВМИ ХРЕБТА.

КОЛИ ПОТРІБНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО НЕЙРОХІРУРГА?

Розгляньмо симптоми деяких захворювань, при підозрі на наявність яких потрібен нейрохірург, а саме:

 • Міжхребцева грижа в різних відділах може проявлятися різними симптомами, а саме:
  • грижа в шийному відділі може викликати оніміння пальців рук, біль у руці (плечі), коливання артеріального тиску, запаморочення (всі ці симптоми можуть поєднуватися між собою);
  • грижі в поперековому відділі можуть викликати оніміння пальців стопи, постійний біль у ділянці нирок, ізольований біль у коліні або стопах, а також болі в нозі, які віддають часто по задній стороні та рідше по передній і бічній поверхні стегна до стопи;
  • при грижах у грудному відділі може спостерігатися постійний біль в області грудини у людей, які працюють у вимушеній позі, причому болі можуть виникати на тлі сколіозу.
 • Черепно-мозкові травми: втрата свідомості, нудота, запаморочення, шуми у вухах, утруднене сприйняття інформації, порушення координації, головні болі.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

Залежно від типу патологічного процесу, стадії розвитку недуги та загального стану здоров'я може застосовуватися як виключно медикаментозна терапія, так і оперативне втручання. Нерідко після курсу лікування лікар-нейрохірург може прописати курс реабілітації.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЛІКАРЯ-НЕЙРОХІРУРГА

Як показує практика, більшість травм хребта і головного мозку відбувається саме через необережність самої людини. Виняток становлять тільки неординарні випадки, коли людина отримує травму внаслідок ДТП, розбійного нападу тощо.
Не на останньому місці перебувають і травми, отримані в результаті занять спортом або надмірних фізичних навантажень. Саме таким етіологічним чинникам можна запобігти, якщо слідувати таким рекомендаціям нейрохірурга: перед тренуванням завжди потрібно робити розминку, за допомогою якої відбувається «розігрів» або розтяжка м'язів, що знижує ризик отримання травми; всі вправи потрібно виконувати, чітко дотримуючись техніки або під наглядом інструктора; між виконаннями вправ завжди потрібно робити невелику перерву; якщо під час тренування ви погано почуваєтеся, слід негайно припинити роботу і звернутися за допомогою.
Що стосується фізичних навантажень, стежте за тим, щоб вага була рівномірно розподіленою, безпечно закріпленою і таке інше.
Окрім цього, не слід нехтувати своїм здоров'ям — у разі поганого самопочуття потрібно звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням. Своєчасне звернення до лікаря-нейрохірурга може допомогти запобігти розвитку серйозного ускладнення і, можливо, уникнути операції.

ДОЦЕНТ КАФЕДРИ НЕВРОЛОГІЇ І НЕЙРОХІРУРГІЇ ДОННМУ, КАНДИДАТ МЕДИЧНИХ НАУК, ЛІКАР-НЕЙРОХІРУРГ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ КОЗИНСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ ПРОВОДИТЬ КОНСУЛЬТАЦІЇ У ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНОМУ ЦЕНТРІ "АЛЬЯНС" (КРАМАТОРСЬК, ВУЛ. В.ШЕЙМАНА, 24)
ЗАПИС ЗА ТАКИМИ НОМЕРАМИ ТЕЛЕФОНІВ 099-913-62-19 І 096-313-97-95