Загальна інформація про комп'ютерну томографію

Комп'ютерна томографія (КТ) є надійним сучасним медичним методом дослідження, заснованим на рентгенологічному принципі дослідження, що дозволяє виявити патологію різних органів і систем на ранніх стадіях. Сучасна комп'ютерна томографія - досить безпечний метод дослідження для дорослих і дітей.

КТ дозволяє отримувати пошарове зображення анатомічних областей людини з товщиною зрізу до 0,5 мм, на якому можна побачити патологію різних органів. Методика проведення комп'ютерної томографії залежить від передбачуваного захворювання і може бути досить складною, наприклад спіральне сканування з внутрішньовенним контрастуванням при пухлинах.

Багато хто запитує, при яких захворюваннях необхідно проходити комп'ютерну томографію? Можу відповісти, що показання до КТ повинен визначати лікар-куратор або лікар-консультант. Якщо у вас все ж немає можливості потрапити до лікаря, тоді перераховуємо основні симптоми та захворювання, при яких обов'язково призначається КТ. У разі наявності настійливих головних болів, особливо з блювотою вранці або виникнення втрати свідомості, що супроводжуються судомами, необхідно провести КТ для виключення пухлини або запальних захворювань головного мозку. При тривалому кашлі, загальній слабкості, пітливості, схудненні або виявленні на рентгенограмі легенів недостатньо ясних змін необхідне проведення КТ органів грудної порожнини для виключення туберкульозу або пухлини легенів. Якщо вас турбують болі в животі, ви схудли, є анемія, шкіра та склери набули жовтуватого кольору, виявлене якесь утворення при УЗД, тоді рекомендоване проведення КТ органів черевної порожнини, заочеревинного простору з внутрішньовенним контрастуванням для виключення пухлини. Якщо вас турбує біль у попереку, що віддає в будь-яку нижню кінцівку, або з'явився біль при мінімальній травмі, необхідне проведення КТ одного з відділів хребта. У кожному конкретному випадку рішення про проведення КТ приймається індивідуально після проведення попередньої консультації пацієнта, або за направленням лікаря. Насамкінець, якщо виникають сумніви про мету дослідження, ми намагаємося обов'язково зв'язатися з лікарем.

  

Окремо слід зупинитися на КТ при виявленні злоякісної пухлини шиї, легенів, печінки, підшлункової залози, нирок, кишківника, сечового міхура, матки, яєчника, простати, м'яких тканин тощо. Згідно з європейськими й американськими стандартами, проведення КТ з внутрішньовенним контрастуванням у більшості випадків включене в алгоритм обстеження перед операційним, променевим або хімієтерапевтичним лікуванням. КТ дозволяє до початку лікування точно характеризувати локалізацію, розміри пухлини, її місцеве поширення, залучення прилеглих анатомічних структур і виявити віддалені метастази, що може кардинально вплинути на вибір правильного лікування. Після проведення будь-якого лікування з приводу злоякісної пухлини проводиться контрольне КТ-дослідження з метою своєчасного виявлення рецидиву або прогресії захворювання.

  

Під час проведення обстеження в Центрі комп'ютерної томографії ми намагаємося отримати всю можливу інформацію про стан організму людини, проводимо складні КТ-дослідження з використанням внутрішньовенного контрастування, які нічим не відрізняються від аналогічних досліджень у Європі чи Сполучених Штатах Америки. Отримана діагностична інформація допоможе лікареві більш якісно надати допомогу пацієнту і провести повноцінне лікування.

Політика Центру комп'ютерної томографії - якісне дослідження! У нас працюють висококваліфіковані фахівці, які приділяють увагу кожному пацієнтові. Ми постараємося максимально вирішити поставлене клінічне завдання, а також зробити процедуру проходження КТ для наших пацієнтів найбільш комфортною. Результат дослідження видається в день проведення КТ. Ви можете запланувати свої відвідини та отримати відповіді на запитання, якщо зателефонуєте нам.

ПЕРЕВАГИ СПІРАЛЬНОЇ КОМП'ЮТЕРНОЇ ТОМОГРАФІЇ

  • Висока швидкість збору даних (сканування), завдяки чому вдається у разі одномоментної та короткої (до 20 секунд) затримки дихання отримати зображення цілої анатомічної області (легень, черевної порожнини тощо). Якщо мова йде про мультизрізову КТ, час збору інформації в одній області зменшується до 8-10 секунд.
  • Мультизрізова спіральна КТ дозволяє одномоментно досліджувати відразу кілька анатомічних областей (грудну і черевну порожнини, малий таз і черевну порожнину, шийний і грудний відділи хребта тощо).
  • Більш точні дані отримуються внаслідок зменшення товщини томографічного зрізу. Найкраща роздільна здатність у мультизрізового КТ-апарата становить 0,5 мм.
  • Тривимірні моделі дозволяють наочніше уявити характер і поширеність патологічного процесу і здійснювати більш точне планування хірургічного втручання. Можливо проводити так звані віртуальні ендоскопічні дослідження, що підвищують діагностичну спроможність методу.
  • Виконання КТ-ангіографії з отриманням тривимірного зображення судин досліджуваного відділу.
  • Дослідження пацієнтів із металевими імплантатами (суглоби, апарати внутрішньої та зовнішньої фіксації тощо).

КТ протипоказана вагітним жінкам на будь-яких термінах, виняток - тяжкі випадки, що загрожують життю вагітної (політравма, важкий перитоніт неясного генезу, тромбоемболія легеневої артерії).