Ортопед-травмотолог

Грижа диска хребта

У вас грижа диска хребта? Це проблема.
Але не варто занепадати духом. Є грижі дисків, які вимагають негайного оперативного лікування, але є і грижі, які завдяки сучасному розвитку медицини успішно (якщо є бажання і кошти) піддаються лікуванню. Існує багато приватних клінік, санаторіїв, які пропонують цілий комплекс заходів щодо усунення гриж. Це і сучасні тракційні столи, підводне витягування, лікування за допомогою медикаментів. Одним із сучасних і перспективних методів є лікування за допомогою препарату на основі папаїну - "Каріпаїн". Цей метод активно застосовується в Україні, Росії та інших країнах СНД. Процедура введення "Каріпаїну" є безболісною й ефективною. Ефективність досягнення результатів 82-87%. Препарат вводиться за допомогою електрофорезу й ультразвуку. Кількість курсів лікування від 1 до 3. Один курс включає 20-30 процедур. У лікуванні також застосовується зі значним ефектом гомеопатичний препарат "Дискус композитум", який покращує живлення в диску та відновлює тканини. Гомеопатичні краплі "Сольвенцій" відіграють надзвичайно позитивну роль у нормалізації обміну мінеральних речовин і поліпшенні живлення пошкоджених грижею структур.
Всі призначення здійснюються лікарем. Але пацієнти з грижею диска повинні дотримуватися певного режиму життя і роботи.

На сьогодні одним з найпоширеніших захворювань у світі є ОСТЕОХОНДРОЗ. Кажуть, що природа карає людину за те, що вона почала ходити на двох ногах. Адже чотириногі тварини не страждають на остеохондроз, адже у них немає навантаження на хребет по осі, і їх міжхребетні диски не стираються.
Що ж по суті являє собою остеохондроз?
Це захворювання хребця, міжхребцевого диска і прилеглих безлічі м'язів і зв'язок, часто супроводжується відкладенням солей у цих зонах.
Існує багато теорій причин розвитку остеохондрозу. Але основною все ж вважають порушення обміну мінеральних речовин.
Особливо шкідливі сторонні, невластиві нашому організму хімічні компоненти, що входять до складу барвників, ароматизаторів, консервантів, загусників тощо (в «кольорових» напоях, чипсах, сухариках, пиві, майонезі та інших). Споживачами цих продуктів є переважно молодь. І тому зараз у молодих людей у ​​віці від 20 до 35 років дуже багато гриж дисків хребта і протрузій, які часто вимагають операції.

За останні 15-20 років дуже поширеним захворюванням серед дітей і навіть дорослих стали різні деформації хребта. Нині 95% школярів, починаючи з 5 класу, страждають на різні види та ступені викривлення хребта.

Причини виникнення сколіозу до кінця не вивчені. Я ж зі свого досвіду можу виділити наступні причини:

 • Неправильна постава. Величезну роль у розвитку деформацій хребта грають дуже незручні парти, з-за яких важко не тільки встати, а й сидіти за ними.
 • Спадковий фактор - як правило, якщо один з батьків має викривлення хребта, то у дитини теж присутній сколіоз.
 • Загальна слабкість і нерозвиненість зв'язкового-м'язового апарату, яка швидше за все пов'язана з малорухливим способом життя і послабленістю опороздатності організму дітей.
 • У період бурхливого зростання (6-8 і 10-12 років) кістки ростуть швидше, ніж розвиваються м'язи, і тому м'язи не утримують хребет у рівному положенні.
 • У зв'язку з надмірною навчальним навантаженням, діти стали більше сидіти (тримати спину рівною довго важко, навіть дорослому) і менше рухатися.
 • Що стосується дорослих, причинами виникнення викривлення хребта можуть бути травми, запущені форми остеохондрозу хребта, особливо після радикулітів, адже при радикуліті виникає «перекошення» хребта.

 

Успіхи в лікуванні витягуванням, особливо шийним і поперековим, відомі в медицині вже давно.. Ще Гіппократ за допомогою громіздких і примітивних пристроїв лікував захворювання хребта, вправляв вивихи суглобів. Дивлячись на ці пристрої, було страшно не те, що лікуватися, але і близько підійти до них, адже вони нагадували знаряддя тортур. Але ефект від цього лікування був колосальним. Недоліком цієї терапії було те, що пацієнт практично завжди перебував у напруженому стані, м'язи не могли розслабитися, і тому лікування не давало 100%-го ефекту.
При остеохондрозі хребта відбуваються зміщення хребців у різних напрямках, і без вправляння цих зсувів все проведене медикаментозне лікування буде давати тільки тимчасовий і неповний ефект. Сучасний розвиток медичних технологій дозволяє з успіхом застосовувати високоефективні та щадні методики витягування хребта і суглобів.

Вашій увазі пропонується сучасна система лікування опорно-рухового апарату за допомогою тракційного столу «TraComputer» і діатермічної приставки «Mili» (Німеччина).

 

Переваги цієї методики:

 • Простота проведення процедури витягування.
 • Використовується горизонтальна методика витягування, яка, на відміну від вертикальної, знімає психогенну і м'язову напругу. Під час цього витягнення можна точно дозувати силу тяги та досягти потрібної мети.
 • Напрямок сили витягування дуже просто виконується в усіх напрямках за допомогою додаткових м'яких пристосувань (поясів).
 • Принциповою особливістю тракційного столу «TraComputer» є те, що в лікуванні застосовується «переривчаста» пульсівна терапія, яка усуває напругу м'язів і одночасно зміцнює м'язово-зв'язковий апарат хребта. Це дозволяє утримувати хребці у правильному функціональному положенні.
 • За допомогою вбудованого у тракційний стіл комп'ютерного пульта, виключається можливість надмірного витягування хребта.

Показання до лікування:

 • остеохондроз хребта;
 • викривлення хребта;
 • артрози;
 • міжреберні невралгії;
 • протрузії дисків хребта;
 • грижі дисків хребта;
 • безпричинні головні болі;
 • безпричинні болі в області серця;
 • поперековий, грудний і шийний радикуліт;
 • спондильоз хребта.

Якщо на вас напосіли проблеми з боку хребта, то вам допоможе кваліфікований лікар-ортопед, вертебролог, мануальний терапевт Асмолов Олександр Васильович

Лікар застосовує щадну методику мануальної терапії, лікувальну фізкультуру, народні методи лікування.