Що може бути гіршим для жінки, ніж безпліддя? Напевно, найпрекрасніше почуття, яке може випробувати жінка - це радість материнства. Ніщо не замінить любові до частинки себе, втіленої у власній дитині. Тому легко уявити той жах, який відчуває дівчина, коли виходить з кабінету лікаря з цим страшним діагнозом. На щастя, у сучасному прогресивному світі лікується якщо не все, то дуже багато чого. І безпліддя не є винятком. Завдяки вчасно проведеному обстеженню та грамотно призначеному лікуванню жіноче безпліддя піддається лікуванню.

Діагноз безпліддя ставиться жінкам у разі відсутності вагітності за умови регулярного статевого життя протягом одного і більше років (звісно, якщо жінка не використовує протизаплідні засоби). Причини безпліддя можуть бути найрізноманітнішими - від аномалій розвитку жіночих статевих органів до психологічного стану майбутньої матері. Також негативно впливає на здатність завагітніти зловживання алкоголем, тютюном і, звичайно ж, аборти. Крім того, причиною цього захворювання можуть стати різні інфекції, що передаються статевим шляхом (хламідії, мікоплазмоз, трихомонади, венеричні захворювання), а також інфекції, якими була заражена жінка в дитинстві (паротит, або, як його називають у народі, «свинка» тощо).

Для того, щоб гінеколог міг призначити правильне лікування, треба здійснити гінекологічне обстеження. Загалом діагностика жіночого безпліддя зводиться до наступних основних процедур: здача аналізів, гінекологічне УЗД, кольпоскопія і відеокольпоскопія. Також потрібно обстежитися на предмет зараженості інфекціями органів малого таза. Залежно від кожного конкретного випадку можливо проводити додаткові діагностичні процедури. Лікування жіночого безпліддя проводиться на основі результатів діагностики. Можливе як оперативне втручання, так і консервативне лікування. Іноді застосовуються такі способи усунення діагнозу: внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ), екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), також є й інші способи лікування.