Гинекология болезни

left

У сучасних містах з їх напруженим ритмом, постійними стресами та звичним смогом нікого не дивує зростання кількості жінок, які страждають на гінекологічні захворювання. До того ж статистика ця щороку молодіє. На сьогодні вульвіти, вульвовагініти та інші суто жіночі хвороби дедалі частіше зустрічаються у дівчаток молодшого шкільного і навіть дошкільного віку.

Найчастіше симптоми таких захворювань мінімальні та не викликають особливого занепокоєння у жінок, особливо це стосується різних станів запальної або інфекційної природи, але наслідки їх можуть бути непередбачувані, аж до генералізованого ураження внутрішніх органів і безпліддя. Тому не можна недооцінювати ці хвороби та відкладати їх лікування.

 

Аднексит (запалення придатків матки)

У перекладі з латинської аднексит означає «запалення придатків матки» (труби, яєчники, зв'язки). Аднексит може бути як одностороннім, так і двостороннім, коли запалення розвивається в обох яєчниках (трубах), викликаючи утворення спайок, злипання маткових труб, зниження їх прохідності, а згодом і безпліддя.

Симптоми аднекситу

При гострому аднекситі найчастіше турбують гострі болі в області придатків, не пов'язані з менструальним циклом, що посилюються при статевому контакті або лікарському огляді, можливе підвищення температури до 37,5-37,7 градуса.

Хронічний аднексит – це недолікований гострий аднексит, який може роками непокоїти жінку: то загострюючись, то переходячи у стадію загасання. На цій стадії симптоми захворювання більш змащені (болі можуть бути не такими сильними, підвищення температури також незначне - до 37,5 градуса), тому поставити діагноз складніше.

Причини виникнення аднекситу

Якщо мова йде про первинний аднексит, який є самостійним захворюванням, то причиною його виникнення найчастіше стає умовно патогенна флора (кишкова паличка, пневмокок, стрептокок тощо), яка потрапляє в яєчники на тлі зниженого імунітету або ж використання внутрішньоматкової спіралі. За статистикою гнійні захворювання придатків - найбільш часте ускладнення цього виду контрацепції. Втім, інфекція може проникнути в маткові труби внаслідок оперативного втручання (аборт, інструментальне вискоблювання, пологи).

Якщо ж говорити про вторинний аднексит, то найчастіше він виникає як наслідок запальних захворювань органів черевної порожнини, таких як апендицит, коліт, дивертикуліт та інші. Іноді причиною гострого аднекситу стає така специфічна інфекція, як туберкульоз, хламідіоз, сифіліс.

Чим небезпечний аднексит?

Якщо гостре запалення придатків не лікувати, воно перейде у хронічну форму. Тоді можливі порушення менструального циклу, гормональні збої, безпліддя, наступ раннього клімаксу (запалені яєчники перестають виробляти гормони в необхідних кількостях). Крім того, утворення спайок у трубах може стати причиною позаматкової вагітності, а гнійні запалення яєчників часто закінчуються перитонітом.

Діагностика 

Запідозрити аднексит лікар може на підставі скарг пацієнтки, а також звичайного гінекологічного огляду (при натисканні на зони яєчників пацієнтка відчуває біль). Втім, для постановки більш точного діагнозу лікар зазвичай призначає загальний аналіз крові (під час аднекситу спостерігається підвищення рівня лейкоцитів і ШОЕ) і УЗД малого таза (одним з показників аднекситу є наявність вільної рідини в малому тазі (запальний випіт), зміна (розмитість) контуру яєчника, викликана набряком тканини, а також болючість під час маніпулювання ультразвуковим датчиком).

Коли діагноз аднексит підтверджений, лікар призначає мікробіологічне дослідження виділень зі статевих шляхів, щоб встановити причину виникнення запалення. Крім цього, може знадобитися проведення термометрії та дослідження рідини в черевній порожнині (отримують при пункції заднього склепіння піхви).

Лікування 

Лікування аднекситу залежить від гостроти процесу і виявленого збудника. При гострому аднекситі зазвичай призначаються антибіотики широкого спектра, які поєднуються з постільним режимом. Для лікування хронічного аднекситу найчастіше використовується антибіотикотерапія в поєднанні з фізіотерапією, проте в деяких випадках доводиться вдаватися до оперативного лікування.Адреногенітальний синдром

Одним з гінекологічних захворювань, яке виникає в результаті збоїв у роботі інших органів, є адреногенітальний синдром. Причиною його виникнення є порушення роботи наднирників, які відповідають за формування стероїдних гормонів, що регулюють роботу статевої системи та її розвиток. При цьому захворювання діляться на два типи: вроджений і постпубертатний.

Симптомами захворювання є порушення або відхилення у розвитку статевих органів, також можлива блювота (але вона спостерігається лише при сільвтрачальній формі). Перш за все, адреногенітальний синдром змінює форму і структуру клітора і великих статевих губ. У разі вродженого типу цього захворювання стать дівчинки в момент народження може бути визначеною протилежною. Цей синдром у деяких випадках визначається як псевдогермафродитизм, особливістю якого є той факт, що всі внутрішні органи є жіночого типу. Фізичний розвиток дівчаток, які страждають на адреногенітальний синдром, має низку особливостей. Це і рання поява волосяного покриву (на лобку і під пахвами), нерозвиненість молочних залоз тощо.

У разі наявності таких симптомів необхідно провести діагностику адреногенітального синдрому. Тобто необхідно звернутися в гінекологічну клініку. Після цього здійснюється повне обстеження, і гінеколог призначає курс лікування адреногенітального синдрому. Варто зауважити, що в дитячому віці наявність цього синдрому в сільвтрачальній формі носить смертельну загрозу для вашої дитини. Річ у тому, що постійна блювота призводить до величезного дефіциту натрію, який стає причиною багатьох дуже складних і небезпечних захворювань. Лікування цього синдрому проводиться за допомогою призначення гормонів, яких не вистачає організму.Безпліддя жіноче

Що може бути гіршим для жінки, ніж безпліддя? Напевно, найпрекрасніше почуття, яке може випробувати жінка - це радість материнства. Ніщо не замінить любові до частинки себе, втіленої у власній дитині. Тому легко уявити той жах, який відчуває дівчина, коли виходить з кабінету лікаря з цим страшним діагнозом. На щастя, у сучасному прогресивному світі лікується якщо не все, то дуже багато чого. І безпліддя не є винятком. Завдяки вчасно проведеному обстеженню та грамотно призначеному лікуванню жіноче безпліддя піддається лікуванню.

Діагноз безпліддя ставиться жінкам у разі відсутності вагітності за умови регулярного статевого життя протягом одного і більше років (звісно, якщо жінка не використовує протизаплідні засоби). Причини безпліддя можуть бути найрізноманітнішими - від аномалій розвитку жіночих статевих органів до психологічного стану майбутньої матері. Також негативно впливає на здатність завагітніти зловживання алкоголем, тютюном і, звичайно ж, аборти. Крім того, причиною цього захворювання можуть стати різні інфекції, що передаються статевим шляхом (хламідії, мікоплазмоз, трихомонади, венеричні захворювання), а також інфекції, якими була заражена жінка в дитинстві (паротит, або, як його називають у народі, «свинка» тощо).

Для того, щоб гінеколог міг призначити правильне лікування, треба здійснити гінекологічне обстеження. Загалом діагностика жіночого безпліддя зводиться до наступних основних процедур: здача аналізів, гінекологічне УЗД, кольпоскопія і відеокольпоскопія. Також потрібно обстежитися на предмет зараженості інфекціями органів малого таза. Залежно від кожного конкретного випадку можливо проводити додаткові діагностичні процедури. Лікування жіночого безпліддя проводиться на основі результатів діагностики. Можливе як оперативне втручання, так і консервативне лікування. Іноді застосовуються такі способи усунення діагнозу: внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ), екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), також є й інші способи лікування.Аменорея (відсутність менструації)

Аменорея – це відсутність менструацій протягом пів року і більше. Аменорея може супроводжуватися розладом психоемоційної сфери, безпліддям, а також зниженням сексуальної функції. Як правило, це є наслідком анормального розвитку репродуктивних органів.

Наша гінекологічна клініка пропонує послуги провідних фахівців в області гінекології. Лікарі вищої кваліфікації проводять діагностику та лікування аменореї. Діагноз ставиться на підставі гінекологічного обстеження, спеціальних досліджень причин захворювання, а також застосовуються спеціальні методи дослідження. Запам'ятайте: якщо ви вчасно не звертаєтеся до лікаря, буде дуже важко, а часом і неможливо відновити менструальну функцію. Багато пацієнток при ретельному обстеженні виявляються цілком здоровими, але при цьому менструації у них так і не з'являються. У зв'язку з цим фахівці нашого медичного центру радять усім дівчатам і жінкам уважно ставиться до вибору дієти та намагатися уникати стресових ситуацій, здатних викликати психоемоційні відхилення й уважно стежити за навантаженнями на організм під час занять спортом. У деяких нормальне функціонування відновлюється через якийсь час самостійно, проте якщо в жіночому організмі є якісь хронічні захворювання, без кваліфікованої допомоги лікаря вилікувати себе неможливо. Успішне лікування гарантується точним дотриманням усіх приписів гінеколога. Методика лікування аменореї більшою мірою залежить від основної причини її виникнення. Лікар може призначити спеціальну дієту, а також гормональну терапію, яка стимулює появу менструацій.Білі

Так звані виділення, білі, дуже часто спостерігаються у жінок, до того ж різної вікової категорії. Білі розрізняють як за складом, так і за кольором. Наприклад, розрізняють рідкі, густі, молочно-білі, жовто-зелені, сукровичні, а також білі з запахом. Білі рясні та є причиною появи свербежу, печіння і постійної вологості. Як правило, білі виникають через потрапляння інфекцій різних збудників. Цукровий діабет, запалення слизової піхви та матки, пухлини статевих органів, недотримання інтимної гігієни також є основними причинами виникнення білів. Іноді виділення білів набувають хронічний характер, якщо вчасно не почати лікування. Лікування білів, звичайно ж, залежить від їх причин і полягає в наступних процедурах: вагінальні спринцювання, зрошення, вагінальні лікарські свічки тощо.

Попри поширеність цього явища, повну діагностику білів можна отримати у найкращих гінекологічних клініках. До того ж у нас можна пройти й лікування білів у провідних гінекологів, фахівців цієї сфери.