Вульвовагініт - це запалення вульви та піхви. Може статися через неохайність, незахищений статевий акт, пошкодження статевих органів (наприклад, унаслідок грубого статевого акту, спіралі або під час пологів), ускладнення через інші хвороби (діабет, кір тощо), вживання антибіотиків у великій кількості або через слабкий імунітет і гормональні зміни. І це ще не всі причини.

Якщо ви виявите у себе наступне: свербіж і печіння статевих органів, великі виділення з неприємним запахом, набряк зовнішніх статевих органів, болі внизу живота або під час статевого акту, підвищення температури або ви часто ходите в туалет, то у вас швидше за все вульвовагініт. Як тільки у вас з'явилися ці ознаки, негайно зверніться до гінеколога.

Діагностика вульвовагініту проводиться наступним чином: за допомогою дзеркала здійснять огляд піхви, візьмуть мазок на аналізи, проведуть ПЛР-діагностику, а для кращої сприйнятливості вашого організму до антибіотиків здійснять біологічний посів мікрофлори. Лікування вульвовагініту проводиться комплексними методами. Тобто ви будете приймати одночасно лікування, яке впливає на сам вульвовагініт, лікування, яке буде полегшувати симптоми вульвовагініту і лікування тих захворювань, через які з'явився вульвовагініт. Лікування вульвовагініту проводять висококваліфіковані лікарі-гінекологи.

І пам'ятайте: в жодному разі не намагайтеся вилікуватися самостійно, обов'язково зверніться до лікаря-гінеколога, щоб самолікування не призвело до сумних наслідків.