Багато жінок стикаються з такою проблемою як болючі місячні, при цьому причини їх болючості бувають досить різні. Велика частина жінок, які страждають від альгоменореї (болючих місячних), з цією проблемою не звертаються до гінеколога й або терплять біль, або систематично п'ють різні препарати від болю. Але це в корені неправильні рішення, адже біль - це, перш за все, сигнал організму про те, що існують певні проблеми, які необхідно вирішити. Щоб з'ясувати причину порушення, необхідно пройти діагностику болючих місячних. Тобто лікування альгоменореї можливе, і не потрібно більше пити таблетки або мучитися від болю.

Гінекологічна клініка здійснює діагностику альгоменореї, яка допомагає лікареві визначити причини захворювання. Перш за все, варто зауважити, що дисменорея (або альгоменорея, болючі місячні) буває двох типів: первинна і вторинна. Первинна дисменорея характеризується тим, що вона повністю виключає наявність будь-якого дефекту в будові статевих органів, тобто причина полягає в їх функціональності. Вторинна характеризується тим, що болючість виникає в результаті низки гінекологічних захворювань, які змінюють будову статевих органів, у тому числі й вади їх розвитку.

Діагностика дисменореї допомагає визначити її тип і причини виникнення. Що стосується первинного типу цієї хвороби, то дуже часто її причиною стає порушення гормонального балансу в підлітковий період. Гормональний дисбаланс буває двох типів: адренергічний (великий вміст дофаміну, адреналіну і норадреналіну) і парасимпатичний (великий вміст серотоніну в спинному мозку). Після визначення причини хвороби призначається курс лікування болючих місячних. Але водночас він призначається спільно двома фахівцями: ендокринологом і гінекологом, оскільки фахівцем в області гормонів є саме ендокринолог. Вторинна дисменорея вимагає трохи іншого підходу, і у цьому випадку захворювання має три ступені: помірний біль; сильний біль і надмірний біль. При вторинному типі захворювання дуже важливо вчасно звернутися в гінекологічну клініку для подальшого лікування дисменореї. Оскільки за відсутності належного лікування можливий розвиток безпліддя. Хотілося б додати, що вторинна дисменорея на другий і третій стадії розвитку захворювання сильно впливає на якість життя жінки, адже пацієнтка страждає і від багатьох побічних явищ (нудота, озноб, безсоння тощо). Внаслідок чого воно впливає на здоров'я жінки, тому його необхідно своєчасно виявити та призначити курс лікування.

На сьогодні рівень розвиток медицини дозволяє домогтися позитивного результату при лікуванні болючих місячних практично всіх типів. А сам процес лікування включає не тільки вживання різних медичних препаратів, але також і багато фізіопроцедур, які з кожним днем стають дедалі популярнішими.