Одним з найпоширеніших захворювань у жінок є кандидоз статевих органів. Воно характеризується інфікуванням слизової мікрофлори та самої піхви з наступним поширенням на шийку матки та піхву. Причиною його виникнення є дріжджоподібні гриби, у більшості випадків це кандида. Цікаво, що близько 5% жінок є носіями цього гриба, попри це вони здорові. Щоправда, це захворювання може виникнути у разі ослаблення імунітету та під впливом інших негативних факторів.

Збудники захворювання потрапляють до жінок різними шляхами. Це і безпосередньо з кишківника, після незахищеного статевого акту з носієм інфекції, через заражені речі тощо. Генітальний кандидоз часто стає причиною запалення сечовивідних шляхів, таких, наприклад, як уретрит, при цьому перебіг деяких захворювань характеризується відсутністю явних ознак. Як правило, кандидоз статевих органів з'являється у жінок дітородного віку, хоча іноді спостерігається і в інших вікових групах.

Жінки, які страждають від кандидозу статевих органів, скаржаться, перш за все, на подразнення, свербіж в їх області та білі, які, найчастіше, трохи сирнисті. Також при цьому захворюванні виділення з піхви мають неприємний запах. Якщо вас турбують ці симптоми, то вам необхідно звернутися в гінекологічну клініку і записатися на консультацію до гінеколога. Діагностика генітального кандидозу здійснюється за допомогою гінекологічного огляду та здачі аналізів. Після підтвердження діагнозу фахівець визначає курс лікування генітального кандидозу. Лікування цього захворювання в більшості випадків здійснюється за допомогою препаратів, що пригнічують ріст збудника, спільно з терапевтичними процедурами. Тільки комплексний підхід забезпечить позитивний результат у його лікуванні.