Кіста яєчників (рідинне утворення всередині яєчника) найчастіше зустрічається у жінок дітородного віку. Існує кілька різних типів кіст яєчників. До того ж серед них є такі, що абсолютно не шкодять здоров'ю жінки, так звані функціональні кісти. Але є і такі кісти яєчників, які вкрай небезпечні та призводять до подальшого безпліддя (наприклад, дермоїдна кіста, кістозна аденома, полікістозна хвороба яєчників тощо). Вони, як правило, з'являються через гормональний збій або дисбаланс. Тип кісти можна точно визначити, якщо пройти відповідну діагностику кісти яєчника в гінекологічній клініці. Саме в цьому випадку, якщо визначити тип кісти яєчників на ранній стадії, можна уникнути різних ускладнень (аж до раку яєчника). Особливо слід приділити увагу ранній діагностиці та лікуванню кіст яєчників жінкам, які переступили сорокалітній рубіж. Є і ще один важливий фактор: кісти яєчників, в основному, не проявляють жодних симптомів. Іноді може бути тупий біль у животі або почуття повноти. Однак під час статевого акту кісти яєчників викликають неприємні відчуття. Також одним із симптомів кіст яєчників можуть служити нерегулярні, супроводжувані болем, місячні, причому пізніше за звичайний термін.

Якщо ж виникає гострий сильний біль, то тут мова йде про госпіталізацію жінки, тому що це може свідчити про відкриття кровотечі та розрив кісти, або ж про величезний її розмір, або ж про перекручування кісти, що порушує місцевий кровообіг.

Діагностика у процесі УЗД і лікування кісти яєчника здійснюється фахівцями найвищого рівня і гінекологами вищої категорії. В основному лікування кіст яєчників зводиться до вживання спеціально підібраних оральних контрацептивів.