Дитячий гастроентеролог

Порушення травлення може виникати в будь-якому віці. Діти менше захищені від захворювань шлунково-кишкового тракту, ніж дорослі. Незбалансоване харчування та індивідуальна схильність є факторами підвищеного ризику. Якщо ви помітили, що у дитини знижений апетит, періодичні болі в животі, нестійкі випорожнення, нудота, не затягуйте з візитом до дитячого гастроентеролога.

Консультація включає огляд порожнини рота, області живота (пальпація і перкусія), збір відомостей про розвиток дитини, особливості дієти, фізіологічних відправлень і лікування, яке передувало зверненню, а також виявлення скарг. У разі необхідності дитячий гастроентеролог призначить додаткове дослідження (УЗД органів черевної порожнини, дихальний тест, біохімічний аналіз крові, аналізи калу на дисбактеріоз тощо) і відстежить динаміку лікування, коли прийде черга наступного візиту.

Не так давно лікування та діагностика маленьких пацієнтів нічим не відрізнялася від дорослих. На щастя, це в минулому. Спеціалізована дитяча гастроентерологія враховує вікові особливості шлунково-кишкового тракту дітей, пропонує підбір відповідної дієти та призначення адаптованого вигодовування для дітей раннього віку. Завдяки цьому вдається знизити ризик розвитку хронічних захворювань у ранньому віці та зберегти здоров'я на все життя.

Приводом для візиту до дитячого гастроентеролога може бути:

  • поганий апетит у дитини, періодичні болі в животі, порушення випорожнення;
  • відрижка, печія, нестійкі випорожнення (пронос, запор);
  • порушення апетиту в дитини, знижена вага;
  • синдром блювоти та зригування;
  • метеоризм тощо.