Одним з гінекологічних захворювань, яке виникає в результаті збоїв у роботі інших органів, є адреногенітальний синдром. Причиною його виникнення є порушення роботи наднирників, які відповідають за формування стероїдних гормонів, що регулюють роботу статевої системи та її розвиток. При цьому захворювання діляться на два типи: вроджений і постпубертатний.

Симптомами захворювання є порушення або відхилення у розвитку статевих органів, також можлива блювота (але вона спостерігається лише при сільвтрачальній формі). Перш за все, адреногенітальний синдром змінює форму і структуру клітора і великих статевих губ. У разі вродженого типу цього захворювання стать дівчинки в момент народження може бути визначеною протилежною. Цей синдром у деяких випадках визначається як псевдогермафродитизм, особливістю якого є той факт, що всі внутрішні органи є жіночого типу. Фізичний розвиток дівчаток, які страждають на адреногенітальний синдром, має низку особливостей. Це і рання поява волосяного покриву (на лобку і під пахвами), нерозвиненість молочних залоз тощо.

У разі наявності таких симптомів необхідно провести діагностику адреногенітального синдрому. Тобто необхідно звернутися в гінекологічну клініку. Після цього здійснюється повне обстеження, і гінеколог призначає курс лікування адреногенітального синдрому. Варто зауважити, що в дитячому віці наявність цього синдрому в сільвтрачальній формі носить смертельну загрозу для вашої дитини. Річ у тому, що постійна блювота призводить до величезного дефіциту натрію, який стає причиною багатьох дуже складних і небезпечних захворювань. Лікування цього синдрому проводиться за допомогою призначення гормонів, яких не вистачає організму.