Сучасні темпи життя, погана екологія та багато іншого негативно впливають на здоров'я жінки, тому з кожним роком жінки дедалі частіше стикаються з різними захворюваннями, у тому числі й гінекологічними. Так, наприклад, кровотеча маткова дисфункціональна турбує безліч жінок у більш зрілому віці (від 35 років). Нерідко це захворювання супроводжує залізодефіцитна анемія внаслідок рясних крововтрат. Що стосується причин виникнення цього захворювання, то нею може бути: психологічний фактор; перевтома інтелектуальна та тілесна; отруєння організму різними хімікатами; запалення прилеглих органів і, нарешті, збій у роботі ендокринних залоз.

Симптомом цього захворювання є менструальні кровотечі, тривалість яких перевищує 7 днів, і відбувається втрата крові понад 80 мл на добу. Варто відзначити, що таке захворювання в жодному разі не має відношення до вагітності й органічних уражень статевої системи жінки. Звернення до гінеколога для діагностики маткових кровотеч дозволить визначити причини захворювання. Сам процес діагностики складається і з гінекологічного огляду в гінекологічній клініці, й інших аналізів.

Лікування маткових кровотеч здійснюється різними способами. Так, деякі фахівці використовують фітотерапію, тобто пацієнт приймає кровоспинні збори. При цьому курс лікування призначає безпосередньо лікар, оскільки деякі трави та збори мають протипоказання до застосування. В інших випадках лікарі призначають вишкрібання ендометрію, але з огляду на те, що це більш серйозне втручання, то використовує його лише, коли неможливо застосувати інші методи лікування.