Рак для багатьох жінок звучить як вирок, тому він є одним із найстрашніших захворювань. Водночас мало хто знає, що лейкоплакія вульви та шийки матки належить до розряду передракових станів. Річ у тому, що у цьому стані у жінки з'являється гіпер- і паракератоз із подальшим розвитком безпосередньо самого склеротичного процесу. Проявляється він як на зовнішній частині статевих органів, так і в піхві, включаючи шийку матки, тобто отримують білясте забарвлення, яке неможливо стерти тампоном.

Що стосується симптоматики захворювання, то вона досить нечітка. У деяких випадках захворювання протікає практично безсимптомно і виявляється тільки під час огляду у гінеколога. В інших випадках жінки, які страждають від лейкоплакії вульви та шийки матки, відчувають свербіж у цих районах, який часом призводить до розчісування поверхні шкіри. У найскладніших ситуаціях це захворювання протікає на тлі краурозу. Тобто діагностика лейкоплакії вульви та шийки матки, як правило, здійснюється за допомогою дзеркал під час гінекологічного огляду. Після постановки такого діагнозу проводиться біопсія і кольпоскопія для його повного підтвердження.

Для лікування лейкоплакії вульви та шийки матки найчастіше призначають: сувору дієту, що обмежує споживання солі та гострої їжі; гідротерапію; седативні препарати тощо. Багато лікарів виділяють серед найефективніших методів лікування цього захворювання  електроконізацію і лазеротерапію. Слід зауважити, що профілактика цього захворювання включає, перш за все, відвідування гінекологічної клініки, а саме консультацію у гінеколога. Пам'ятайте: це захворювання вимагає особливої ​​уваги, а в разі відсутності лікування може призвести до незворотних наслідків.