Нерідко жінки страждають від рясних менструацій, які тривають понад тиждень, внаслідок чого вони втрачають багато крові. У цьому випадку гінекологи ставлять діагноз гіперменорея (або менорагія), яку характеризують як маткову кровотечу з великими регулярними втратами. Найчастіше це - жінки дітородного віку, тобто мають регулярний менструальний цикл. Також це захворювання супроводжується кров'яними виділеннями зі згустками, які створюють певні проблеми жінці.

Попри те, що жінок, як правило, турбує тільки рясна крововтрата, не варто розслаблятися. Відразу звертайтеся до гінеколога. Річ у тому, що менорагія в більшості випадків - це ознака деяких складних гінекологічних захворювань. А ні для кого не секрет, що своєчасне відвідування гінекологічної клініки є запорукою позитивного результату лікування рясних менструацій. Що стосується важчих супутніх захворювань при діагностиці менорагії, то це може бути й ендометріоз, і міома матки. Але в деяких випадках причина рясної менструації може полягати в порушенні процесу згортання крові, а також порушенні обміну речовин через збій у роботі щитоподібної залози. Ось чому варто відвідати не тільки гінеколога, а й інших фахівців, що працюють у потрібній сфері.

Після діагностики рясних менструацій необхідно знову сходити на консультацію до фахівця для того, щоб він призначив курс лікування менорагії. Як правило, лікарі призначають медикаментозне лікування, яке включає гормони, протизапальні препарати та в деяких випадках контрацептиви. В особливо важких випадках потрібне хірургічне втручання, але це - найостанніший метод лікування.