Міома матки належить до пухлинних захворювань статевих органів, водночас сама пухлина є доброякісним новоутворенням. Як правило, міома перебуває в м'язі самої матки, а пізніше, збільшуючись у розмірах, поширюється і в саму її порожнину. Найчастіше це захворювання зустрічається у жінок більш зрілого віку, починаючи з 30 років і приблизно до 40. Що стосується профілактики захворювання, то слід зробити регулярними свої візити до гінеколога, оскільки виявити міому можна тільки за допомогою лікаря і спеціального устаткування. У гінекологічній клініці ви зможете пройти повне обстеження, необхідне для діагностування захворювання та визначення курсу лікування.

Щодо симптомів міоми матки, то це можуть бути болі в області статевих органів і часті збої в менструальному циклі жінки, іноді бувають кровотечі. Якщо вас турбує хоч один із симптомів, то необхідно пройти діагностику міоми матки. Пам'ятайте: уникнути хірургічної операції з видалення міоми матки можна тільки за умови її своєчасного виявлення, правильної постановки діагнозу і вибору курсу лікування. На пізніших стадіях захворювання лікування проводитиметься тільки за допомогою оперативного втручання, що часом призводить до різних небажаних наслідків.

Лікування міоми матки на сьогодні здійснюється на достатньо високому рівні з використанням новітнього обладнання, що забезпечує максимально позитивний результат. Іноді міома матки може самостійно розсмоктатися, але ці випадки вкрай рідкісні, тому не варто ризикувати своїм здоров'ям, а найкраще звернутися до фахівця. З метою профілактики цього виду захворювання надайте перевагу здоровому способу життя.