У кожної жінки хоча б раз у житті була молочниця. І ми навіть вже перестали через це засмучуватися, бо вважаємо її найнешкідливішим і найнезначнішим грибковим захворюванням. Ми вже давно навчилися боротися з нею самостійно, уникаючи візитів до лікаря. Та й телебачення цьому сприяє, закликаючи випити «всього одну пігулку - і з молочницею надовго покінчено!»

Чи так це, і наскільки це захворювання дійсно нешкідливе?

Молочниця - це інфекція, яка викликана грибами роду Candida. Ці гриби у здорових людей входять до складу нормальної мікрофлори товстої кишки, піхви, рота. Вважається, що у звичайному стані вони гарно уживаються і миролюбні. Їх кількість контролюється кислотним середовищем, що запобігає їх зростанню. Якщо порушується кислотний баланс, відбувається стрімкий ріст грибів.

А змінитися наш кислотний баланс може у разі охолодження, стресу, зниженого імунітету, перевтоми, лікування антибіотиками та гормональними засобами. Тоді відбувається безперервне зростання грибів.

Також причиною молочниці може стати цукровий діабет або незбалансоване харчування з великою кількістю вуглеводів.

Є безліч симптомів молочниці. У жінки може бути тільки один симптом або всі водночас:

  • гострий свербіж у статевих органах - найпоширеніший симптом молочниці;
  • почервоніння піхви та статевих органів;
  • рясні вагінальні виділення білого кольору (зазвичай без запаху);
  • печіння під час сечовипускання;
  • болі під час статевого акту.

Такі ж симптоми притаманні іншим статевим хворобам - хламідіоз, уреаплазмоз, трихомоніаз, гонорея, бактеріальний вагіноз, генітальний герпес, мікоплазмоз. Часто молочниця є передвісником цих захворювань.

Для того, щоб визначити молочницю, вам необхідно буде здати спеціальний мазок.

Для лікування молочниці використовуються вагінальні свічки, мазі, креми, таблетки. Гінекологи настійно рекомендують на час лікування відмовитися від статевого життя. Підмиватися слід, використовуючи воду і таблетку фурациліну або содовий розчин. Використовувати марганцівку і мило не рекомендується.

Враховуйте: самолікування молочниці може призвести до звикання гриба до препарату. І тоді вже вилікувати її буде зовсім нелегко.

Часто за молочницею можна прогледіти серйозні венеричні захворювання. Ось чому не варто уникати візитів у гінекологічну клініку і займатися самолікуванням.

Бережіть своє здоров'я!