На сьогодні поліпи шийки матки є найпоширенішим доброякісним захворюванням, до того ж останнім ростуть вікові межі хворих. Якщо раніше випадки захворювання відзначалися в основному у жінок після пологів, то сьогодні в число подібних пацієнток увійшли навіть дівчатка-підлітки. Це захворювання є передраковим, тому дуже важливо вчасно пройти діагностику і курс лікування. Як правило, причиною є гормональні збої (підвищення вироблення гормону, що стимулює зростання матки), аборти, а також інші запальні та інфекційні захворювання шийки матки. Якщо масштаб захворювання невеликий, то воно може залишатися непоміченим, тому все ж варто регулярно у профілактичних цілях обстежитися у гінеколога.

Серед помітних симптомів, які спричиняють великі незручності, слід зазначити маткову кровотечу (розвивається через кілька днів після закінчення менструації), мажучі кров'янисті виділення зі статевих шляхів поза менструацією (у середині циклу), болі в низу живота (спостерігаються нечасто), кров'янисті виділення з піхви після статевого акту, а також дискомфорт і навіть біль під час нього і, найстрашнішим з них, звичайно ж, є безпліддя.

У разі виявлення у себе подібних симптомів слід негайно пройти діагностику поліпів шийки матки. Обстеження полягає в огляді гінеколога, УЗД органів малого таза, метрографії, гістероскопії.

Як правило, лікування поліпів шийки матки зводиться до хірургічного видалення поліпів. Але перед операцією необхідно обстежитися на наявність інфекцій і запальних процесів шийки матки. Не рекомендується лікуватися народними засобами, тому що можна втратити час і отримати рак.

Діагностику та лікування поліпів шийки матки можна провести в нашій гінекологічній клініці.