Вважається, що основною причиною передменструального синдрому є гормональний дисбаланс і порушення водно-сольового обміну рідини в жіночому організмі. Передменструальний синдром (ПМС) включає цілий комплекс симптомів (всього близько 150 в різних поєднаннях), який спостерігається у жінок безпосередньо перед менструаціями. З цих симптомів можна виділити: головні болі, болі в області попереку, здуття живота, нудота, болючість молочних залоз, набряклість, стомлюваність, дратівливість, безсоння/сонливість тощо. Все це може супроводжуватися емоційно-психологічним фоном у вигляді неадекватності, агресивності, різкою зміною настрою, депресіями та ін. Саме в такі дні жіночий організм найбільш сприйнятливий до різних інфекцій і схильний до загострень хронічних захворювань. Оскільки симптоми ПМС суто індивідуальні, то перед початком лікування, треба пройти спеціальну діагностику передменструального синдрому (ПМС). У найкращих гінекологічних клініках на підставі діагностики проводиться відповідне лікування ПМС.

Як правило, передменструальний синдром (ПМС) проявляється у нервово-психічних, обмінно-ендокринних та вегетативно-судинних порушеннях.

На думку експертів, ПМС відчуває більша частина жіночого населення, найчастіше у віці 20-40 років. Іноді передменструальний синдром проходить у легкій формі, але дуже часто ПМС може значно посилитися і стати справжньою хворобою, яку необхідно лікувати. Так звана кризова форма ПМС є найважчою.

Висококваліфіковані фахівці-гінекологи зможуть призначити ефективний курс лікування ПМС. Комплексне лікування передменструального синдрому в клініках включає вживання статевих гормонів, вітамінів, спеціальних лікарських засобів, призначення дієти та лікувальної фізкультури.