Параметрит, як і більшість, відбувається через запалення. Параметрит - запалення навколоматкових тканин. Параметрит може виникнути через будь-які маніпуляції в області матки, внаслідок яких відбулося її пошкодження. Це може статися в результаті патологічних пологів, аборту або іншої операції, що стосується жіночих статевих органів.

Одним із перших симптомів, який проявляється при параметриті, є підвищення температури. Якщо у хворої початкова стадія, то підвищена температура тримається постійно, а якщо почалися гноїння, то температура буде «стрибати». Також у хворої параметритом можуть з'явиться сильні головні болі та слабкість, тупий біль внизу живота, проблеми під час походу в туалет.

Діагностику параметриту може провести будь-який гінеколог. При діагностуванні параметрит визначають за такими ознаками: заднє і бічне склепіння піхви вкорочені, сама матка погано проглядається, кров показує підвищення ШОЕ. Якщо є нагноєння, то з'являється лейкоцитоз.

На сьогодні лікування параметриту може взяти на себе будь-яка гінекологічна клініка. При лікуванні параметриту потрібно вести спокійний спосіб життя, тобто брати лікарняний і не ходити на роботу, не обтяжувати свій організм, якомога більше лежати, словом, необхідний повний спокій. Як і при будь-якому запаленні, вам швидше за все призначать приймання антибіотиків. А якщо у вас утворилося нагноєння, то його неодмінно будуть видаляти. Через деякий час після одужання, максимум через пів року, обов'язково відвідайте якийсь санаторій, де ви зможете прийняти грязьові ванни, сірководневі омивання або спеціальний гінекологічний масаж.

Пам'ятайте, що як і з будь-якою хворобою, параметрит не треба запускати. Як тільки ви виявили перші ознаки параметриту, негайно зверніться до гінеколога. Бо якщо параметрит запустити, він може перейти у хронічну форму. І будьте здорові.